Zakup pościeli do łóżeczka

 

Noworodki większość swojego życia spędzają na spaniu. Niemowlaki stopniowo zmniejszają ilość snu, ale ciągle bardzo dużo czasu spędzają w łóżeczku. Dlatego tak ważny jest wybór właściwego łóżeczka, pościeli i materaca.

Jak wygląda pościel dla niemowlaka?

pościel do łóżeczka niemowlęcegoDzieci rodzą się bez żadnej bariery ochronnej, dlatego wszystko z czym mają kontakt musi być bezpieczne. Mowa tu o ubrankach i wszelkich materiałach. Także pościel do łóżeczka niemowlęcego musi być miękka i posiadać odpowiednie certyfikaty. Najlepsze są pościele bawełniane, bo doskonale chłoną wodę i przepuszczają powietrze, czyli maluszek się nie będzie pocić podczas snu. Do łóżeczka musi ona posiadać rozmiar sto dwadzieścia na siedemdziesiąt centymetrów, żeby maluch był przykryty. Natomiast modele do głębokiego wózka mogą być mniejsze ze względy na rozmiary gondoli. Wypełnienie pościeli dla niemowląt najlepsze jest antyalergiczne, czyli w postaci specjalnych silikonowych kuleczek. Nie są wskazane kołderki z pierzem, czy puchem, bo mogą się w nich gromadzić niebezpieczne roztocza, bakterie, a nawet pleśń. Antyalergiczną pościel możemy bez problemu prać w pralce w temperaturze do czterdziestu stopni Celsjusza. Na zimę warto kupić cieplejszą poszewkę na kołdrę i poduszkę, na przykład z polaru minky, lub z flaneli. Pościel dla niemowląt często jest sprzedawana w komplecie z poszewkami i dodatkową poduszką w kształcie motylka, którą możemy stosować w wózku, aby właściwie podeprzeć główkę. Warto mieć dwa komplety pościeli na zmianę.

Całą wyprawkę, łącznie z pościelą, kupimy w sklepach z artykułami dla dzieci. Komplet pościeli może być świetnym pomysłem na prezent dla świeżo upieczonych rodziców. Na pewno się im przyda, bo dzieci szybko się brudzą. Ważne żeby posiadała niezbędne certyfikaty jakości.