Budownictwo

Zainteresowanie fugami epoksydowymi

Fugi to sposób na wypełnienie przestrzeni pomiędzy kafelkami. Podnoszą estetykę każdej glazury. Starannie wykonane, tworzą z płytkami spójną kompozycję, zapobiegając przy tym wnikaniu brudu w szpary pomiędzy elementami glazury. Na przestrzeni lat powstały coraz doskonalsze rodzaje fug. Podnoszono ich jakość, wydajność oraz trwałość. 

Jak poradzić sobie z fugą? 

mapei fugi epoksydoweW ostatnim czasie zdecydowaną faworytką jest fuga epoksydowa. Znana jest już od wielu lat, jednak dotychczas znajdowała zastosowanie niemal wyłącznie w obiektach użyteczności publicznej, które musiały spełniać wyśrubowane normy sanitarne. Używano jej w kuchniach restauracyjnych, laboratoriach, szpitalach czy basenach i parkach wodnych. Obecnie jednak coraz częściej pojawia się w prywatnych domach. Sięgają po nią coraz mniejsi inwestorzy. Przyczyn, dla których mapei fugi epoksydowe stają się coraz bardziej powszechne, należy szukać w ich zaletach. Przede wszystkim są bardziej wytrzymałe niż tradycyjne fugi cementowe. Nie są też tak podatne na kruszenie. Podczas gdy ich klasyczne odpowiedniki wymagają co kilka lat prac naprawczych lub nawet całkowitej wymiany, fugi epoksydowe zachowują swój pierwotny wygląd i właściwości. Są gładkie, dzięki czemu można je łatwiej oczyszczać, bez wkładania dużego wysiłku w ten proceder. Ponadto nie mają tendencji do przebarwiania się i nasiąkania substancjami, z którymi mają kontakt.

Ich przydatność jest o wiele dłuższa. Nie trzeba ich wymieniać co kilka lat, bowiem długo zachowują swą żywotność. Co prawda są droższe od fug cementowych, jednak decydując się na nie, oszczędza się na sukcesywnych naprawach czy wymianie. Sprawdzają się znakomicie w prywatnych łazienkach, kuchniach czy kotłowniach – wszędzie tam, gdzie występuje częsty kontakt z wodą czy wilgocią.