Uroda

Zabieg usunięcia podwójnego podbródka

 

Podwójny podbródek jest dość częstym problemem, z którym zwracamy się do specjalisty. Częstotliwość jego występowania nie jest zaskakująca, ponieważ na pojawienie się podwójnego podbródka zasadniczo wpływ mają dwa czynniki: wiek i nadwaga. Ze względu na występowanie przynajmniej dwóch typów podwójnych podbródków, konieczne są różne realizacje zabiegów.

Chirurgiczne usunięcie podwójnego podbródka

usuwanie podwójnego podbródkaOczywiście, jeśli chodzi o usuwanie podwójnego podbródka, najpopularniejszą metodą jest skorzystanie w tej kwestii z pomocy dobrego chirurga plastycznego. Chirurg dokonuje nacięć naszej skóry, usuwa jej nadmiar, a następnie w odpowiedni sposób podnosi ją tak, by usunąć efekt drugiego podbródka z naszej twarzy. Zabieg przebiega w znieczuleniu ogólnym pacjenta i jest metodą w pełni skuteczną, co decyduje też w dużej mierze o jej popularności. Wśród innych metod usuwania podwójnego podbródka należy na pewno wyróżnić także bardziej bezinwazyjne metody. Jedną z nich jest termolifting, który przesyłając do naszej skóry bodziec termiczny pomaga pobudzić w niej ponownie jędrność i odpowiednie naprężenie. Jeśli chodzi o termolifting, najczęściej wykorzystywaną metodą jest rafiofrekwencja mikroigłowa, która – w dużym skrócie – polega na nakłuciu skóry mikroigłami, wykorzystując do tego celu dużą częstotliwość nakłuć. Dzięki tego typu zabiegowi, skóra ulega obkurczeniu wskutek niewielkich uszkodzeń. Jednocześnie igły nakłuwające skórę emitują ciepło, które pobudza skórę do wzmożonej produkcji kolagenu.

Nie ulega wątpliwości, że bez względu na to, na jaką metodę się zdecydujemy, wcześniej nasze zamiary powinniśmy skonsultować z lekarzem specjalistą. Kiedy podejmujemy decyzję o poddaniu się konkretnemu zabiegowi, powinniśmy zadbać również o to, by gabinet, do którego się udamy proponował w pełni profesjonalne usługi.

Więcej informacji na stronie: www.beautologyparlour.com.pl