Reklama

Wszystko na temat znakowania laserowego

Jeśli interesujesz się laserami, to na pewno słyszałeś o znakowarkach. Lasery w znakowarkach najnowszej oferują bardzo szybkie, a zarazem proste oznakowanie. Potrafią one wykonać bardzo precyzyjny grawer o wiele szybciej niż znakowarki przemysłowe (mikroudarowe czyli igłowe). Lasery do znakowania możemy podzielić na kilka grup: lasery CO2, lasery światłowodowe, lasery YAG oraz lasery UV. 

Czym jest znakowanie laserowe?

znakowanie laseroweZnakowarki laserowe zostały zaprojektowane do znakowania metali i tworzyw sztucznych, materiałów promocyjnych, merchandisingu lub tabliczek znamionowych lub danych. Ponadto, dzięki prostemu oprogramowaniu, znaczniki laserowe umożliwiają drukowanie bezpośrednio z programu wzorcowego bez konieczności konwertowania grafiki na określony format. Oprogramowanie laserów światłowodowych działa jak software zwykłej drukarki. Obsługuje wszystkie popularne formaty CAD i grafiki. Nie wymaga importowania ani konwersji grafiki, wystarczy nacisnąć „Drukuj”. Zawiera bazę materiałów, tworzyw sztucznych i metali, którą można łatwo rozszerzać i modyfikować. Znakowanie laserowe ze znakowarkami najnowszej generacji jest łatwe i przyjemne. Oprogramowanie umożliwia tworzenie w pełni konfigurowalnych procesów znakowania. Nie wymaga specjalnej wiedzy programistycznej ani doświadczenia z maszynami do znakowania laserowego, aby móc go używać i jak najlepiej wykorzystać jego możliwości.

Inteligentna i solidna konstrukcja znakowarek laserowych zapewnia niezawodność i dokładność wiązki, nawet w najbardziej złożonych projektach. Głowice galwanometryczne nie wymagają konserwacji. Znakowarki laserowe są specjalnie zaprojektowane do zastosowań przemysłowych, nie potrzebują naprawy, materiałów eksploatacyjnych lub konserwacji, są w 100% wydajne.