Budownictwo

Usuwanie subitu z posadzki

Przez kilkadziesiąt lat do klejenia posadzki używano lepiku inaczej zwanego subitem. Dziś posiadamy wiedzę jak bardzo szkodliwą jest on substancją, dlatego zaleca się w miarę możliwości, pozbycia się go z naszych mieszkań. Warto jednak pamiętać, że jeśli sami nie mamy w tym doświadczenia, powinniśmy zasięgnąć pomocy od fachowców. 

Jak pozbyć się lepiku z mieszkania

usuwanie lepiku z podłogiPrzede wszystkim jeśli podejmujemy się wykonania tej czynności warto usuwanie lepiku z podłogi powierzyć doświadczonym pracownikom. Subit zawiera niekorzystne dla naszego zdrowia substancje, dlatego ważne jest, aby przy jego usuwaniu mieć na sobie odzież ochronną. Nie wskazane jest wykonywanie tego w zwykłych, codziennych ubraniach, bez zabezpieczenia, gdyż może okazać się to niebezpieczne dla naszego zdrowia. Jeśli chodzi o usuwanie lepiku wyróżniamy dwie metody. Pierwsza z nich to metoda chemiczna polegająca na użyciu rozpuszczalników. Posiada ona jednak kluczowy minus, którym jest to, że po rozpuszczeniu subit tworzy powłokę, która uniemożliwia przyklejenie materiałów z drewna do wylewki. Znacznie bardziej polecane do usunięcia lepiku z podłogi są metody mechaniczne. Ich głównym założeniem jest pozbycie się niechcianej substancji przy pomocy odpowiednich do tego zadania maszyn. Wśród nich wyróżniamy frezarkę do betonu oraz szlifierkę podłogową. Metoda ta jest znacznie skuteczniejsza niż poprzednia, warto więc na nią zwrócić uwagę, jeśli borykamy się z problemem szkodliwego lepiku na podłodze. 

Wszystkie urządzenia potrzebne do usunięcia lepiku możemy bez problemu wypożyczyć, a ich cena nie jest zbyt wygórowana. Warto jednak w tym przypadku skorzystać z profesjonalnych firm, które oferują tego typu prace. Usuwanie subitu niesie ze sobą niekorzystnie wpływające na nasze zdrowie aspekty, dlatego warto postawić na ludzi, którzy są odpowiednio przeszkoleni.