Usługi

Ustawienia systemowe Berta Hellingera

Na początku dwudziestego wieku Bert Hellinger wysnuł teorię, że wszystkie nasze problemy i niepowodzenia mają jedną przyczynę, a mianowicie są spowodowane nieprawidłowymi, całkowicie zerwanymi lub też zaburzonymi relacjami rodzinnymi. Te relacje nie musiały zostać zaburzone w ostatnim czasie, ale dużo wcześniej, co przekłada się na nasze obecne życie w każdej sferze.

Jak wygląda terapia za pomocą ustawień systemowych?

ustawienia systemowe hellingeraNie od dziś wiadomo, że nasze dzieciństwo także ma ogromny wpływ na to, jakimi jesteśmy ludźmi i jak radzimy sobie w sytuacjach trudnych. Na podstawie teorii Berta Hellingera powstała terapia grupowa, na której wszyscy członkowie angażują się w proces zdrowienia danej osoby. Terapia ta służy naprawieniu relacji rodzinnych i pomaga zrozumieć, skąd wzięły się nasze problemy. Dobrze jest wiedzieć, że ustawienia systemowe Hellingera są uznaną metodą psychoterapeutyczną, która efekty przynosi już po kilku pierwszych spotkaniach, a w wielu przypadkach zmianę możemy zauważyć już po pierwszym. To sprawia, że jest ona coraz częściej wybierają formą terapii przez wiele osób. Same zajęcia rozpoczynają się od krótkiego nakreślenia problemu, z jakim zmaga się dana osoba, a następnie prowadzący terapię nadaje członkom grupy role poszczególnych bliskich z naszej rodziny i ustawia ich w przestrzeni w taki sposób, aby odzwierciedlało to naszą relację z nimi. Trafne pytania, a także stwierdzenia, które padają z ust prowadzącego pozwalają nam na poznanie emocji, uczuć, a także motywów, które kierowały zachowaniem danej osoby, dzięki czemu jesteśmy w stanie poznać jej punkt widzenia.

Skuteczność ustawień systemowych metodą Berta Hellingera jest naprawdę duża. Osoby, które skorzystały z takiej formy terapii polecają ją innym, dzięki czemu zyskała ona ogromne grono fanów. Warto jest wiedzieć, że taka terapia istnieje i skorzystać z niej w trudniejszych dla nas chwilach. Możemy mieć pewność, że pomoże ona wielu osobom w poradzeniu sobie z problemami.