Maszyny i urządzenia

Taśmy przenośnikowe pomocą dla przemysłu

taśma przenośnikowa

Tydzień temu do naszego zakładu przyjechał ekspert z Anglii, który miał nam pomóc z optymalizacją pracy.

Taśma gumowa, przenośnikowa a może staroużyteczna

taśma przenośnikowaChodził wszędzie z prezesem naszej firmy, dwoma kierownikami i ze mną, ponieważ tak się złożyło, że znam angielski, a u nich z tym to tak średnio. Ekspert chodził między półkami i maszynami, kręcił nosem i wytykał różne błędy, a ja w miarę możliwości tłumaczyłem. Z jednej strony było to dobre, ponieważ miałem tak jakby dzień wolny od ciężkiej, fizycznej pracy, z drugiej jednak strony, trochę wkurzało mnie, że nie dostanę żadnej premii za bycie tłumaczem.
W końcu u nas w firmie prawie nikt nie zna angielskiego, i gdyby nie ja, prezes musiałby wynająć na jeden dzień profesjonalnego tłumacza, co wyniosłoby go sporo. Nie będę udawał, że angielski znam biegle, ale generalnie nie miałem problemów z tym, by przetłumaczyć eksperta. Problemy zaczęły się gdy zaczął wygłaszać uwagi na temat specjalistycznego sprzętu. Musiałem szukać w słowniku kieszonkowym który miałem przy sobie, słowa które określało urządzenie, które nazywało się taśma staroużyteczna. Nikt od nas nie wiedział co to jest, więc poprosiłem go by wytłumaczył co ma na myśli. Opowiedział on pokrótce o bardzo nowoczesnym wynalazku służącym do transportowania różnych rzeczy na terenie budynku. Odpowiedziałem mu, że nie potrzeba nam wcale taśmy staroużytecznej, ponieważ już od dawna korzystamy z zamiennika. Taśma gumowa sprawdzała się doskonale i prezes nie widział potrzeby zmiany.

Ekspert stwierdził, że skoro wiemy lepiej to nic tu po nim. Po chwili namysłu kierownictwo zdecydowało się na zakup nowoczesnej taśmy.

Używana taśma przenośnikowa od http://pas-met.pl