Usługi

Suwak ozdobą odzieży

Projektanci ubrań, ze względu na dużą konkurencję na rynku, podejmują różne działania, które mają na celu wyróżnić zaprojektowany przez nich element odzieży na tle innych ubrań wpisywanych w tę samą kategorię. Coraz częściej do stworzenia czegoś nowego wykorzystują elementy, które w modzie są bardzo dobrze znane, pokazując, że elementy użytkowe mogą być też dekoracyjne.

Suwaki ozdobne w sukienkach

suwak ozdobnyJednym z elementów użytkowych, które coraz częściej wykorzystywane są tylko po to, by spełniać walor estetyczny, na pewno należy wymienić suwaki. Coraz częściej suwak ozdobny możemy znaleźć w takich elementach garderoby jak sukienki, spodnie czy też buty. Ozdobne suwaki najczęściej nie spełniają roli użytkowej w danym elemencie garderoby – jeśli, np. sukienka ma być wyposażona w zamek błyskawiczny, będzie to element zupełnie niezależny od suwaka ozdobnego. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku obuwia. Coraz częściej w damskich kozakach możemy zaobserwować obecność suwaka funkcjonalnego po jednej stronie buta, zaś suwak ozdobny znajduje się po drugiej stronie. Oczywiście, kolor suwaka ozdobnego i materiał, z jakiego jest on wykonany, jest precyzyjnie dobierany do materiału elementu garderoby, w którym ma zostać umieszczony. Suwaki ozdobne wykonywane są nie tylko w różnych kolorach i z różnych materiałów, ale również z uwzględnieniem różnej grubości – dzięki temu niektóre cechują się większą delikatnością, inne zaś nie.

Jeśli zajmujemy się projektowaniem i szyciem różnorodnych elementów garderoby i chcemy w swoich projektach wykorzystać ozdobne suwaki, powinniśmy udać się do dowolnej pasmanterii, która dysponuje asortymentem produktów tego typu. Pasmanterie dostępne są dla nas za pośrednictwem internetu, ale również znajdziemy je działające stacjonarnie.