Prawo

Moje studia i przyszłość czyli prawo pracy

prawo pracy

Staż na jaki skierował mnie Powiatowy Urząd Pracy w moim mieście dobiegał końca. W sumie na stażu byłam dziewięć miesięcy. Te dziewięć miesięcy przepracowane w biurze rachunkowym dało mi bardzo wiele. Gdy skończyłam liceum nie wiedziałam co w przyszłości chciałabym robić, po odbytym stażu wiedziałam że chciałabym studiować księgowość wraz z ekonomią.

Prawo pracy pomocne w wielu sytuacjach

prawo pracyW lipcu złożyłam dokumenty na studia i cierpliwie czekałam czy dostane się na wymarzony kierunek. W moim mieście nie ma uniwersytetu, najbliższy jest w Krakowie i tam właśnie zamierzałam studiować. Zakładałam, że gdybym się nie dostała to wtedy poszłabym na studia zaoczne i nadal bym pracowała w biurze rachunkowy w którym odbywałam staż. Moja przełożona jak i szefowa były ze mnie bardzo zadowolone, a i ja również byłam zadowolona, rejestracja spółek mi się podobała. Oprócz wynagrodzenia za staż dostawałam dodatkowe premie, które nie ukrywam że bardzo mnie motywowały. Chyba każdy lubi być docenianym w pracy. Gdy czekałam na decyzje uczelni odnośnie przyjęcia na studia spotkałam się z moją najlepszą koleżanka, która właśnie zaliczyła pierwszy rok sinologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Opowiedziałam jej o moim stażu i decyzji odnośnie kierunku studiów. Moja koleżanka powiedziała ,że po raz pierwszy spotkała kogoś kto z taka pasją opowiada jej jak wygląda zakładanie spółek. Powiedziałam jej też jak wygląda u nas obecnie pomocne prawo pracy z Krakowa i o tym na co trzeba zwracać uwagę kiedy interesuje nas obsługa prawna firm. I że ona nigdy by nie pomyślała, że mnie to może interesować. A gdy dodałam, że bardzo interesują spadki i całe prawo spadkowe była zdumiona.

Ale gdyby ktoś rok temu mi powiedział, że mnie takie zagadnienia będą interesowały też bym nie uwierzyła. Jak widać warto nieraz się zastanowić co człowiek chciałby robić w przyszłości i dać sobie prawo do dłuższego zastanawiania.