Budownictwo

Skuteczne ocieplenie pianką

Hegemonia styropianu na rynku materiałów stosowanych do izolacji termicznej budynków zaczyna powoli się kończyć. Materiał ten mimo swojej ogromnej popularności oraz efektywności zaczyna ustępować miejsca materiałowi jakim jest pianka poliuretanowa. Materiał ten powstał stosunkowo niedawno ale szybko zaskarbił sobie uznanie budowlańców.

Sprawdzone sposoby ocieplania poddaszy

natrysk piankiPianka poliuretanowa jest materiałem, który na chwilę obecną występuje w dwóch wersjach. Pierwsza z nich to pianka ze strukturą zamkniętokomórkową. Ten rodzaj pianki wyróżnia się tym, że nie przepuszcza pary wodnej oraz doskonale izoluje. Jest jednak nieco ciężki czego nie można powiedzieć o drugim gatunku pianki. Mowa tu oczywiście o piance ze strukturą otwartokomórkową. W tym wypadku waga izolacji termicznej będzie znacznie mniejsza oraz para wodna będzie skutecznie odprowadzana przez co ściana będzie mogła „oddychać”. Niemniej jednak przez to spada nieco efektywność takiej pianki. Warto używać jej więc tam gdzie strop jest dość gruby lub zastosowano już ocieplenie, które nie do końca spełnia wymagania. Jeśli chodzi o natrysk pianki poliuretanowej to na dzień dzisiejszy mnóstwo firm budowlanych oferuje takie usługi już podczas budowania domu. Dzięki temu możemy od samego początku czuć komfort jeśli chodzi o temperaturę w naszym domu. Pianka świetnie przylega do różnych powierzchni co dodatkowo zwiększa jej zastosowanie.

Na chwilę obecną pianki nie musimy stosować jedynie do powierzchni poziomych. Nowoczesne wersje pianek idealnie przylegają do ścian co sprawia, że możemy używać ich do izolacji pionowych. Obecnie firmy zajmujące się wykonywaniem natrysków z pianki mają całą masę zamówień z różnych regionów naszego kraju. Warto pomyśleć o zainwestowaniu w taki rodzaj ocieplenia.