Transport

Przewozy Polska Anglia i moje doświadczenia z podróży autostopem

przewozy polska anglia

Nie raz jadąc samochodem możemy dostrzec ludzi z kartkami z nazwą miejscowości, są to tak zwani autostopowicze. Raz słyszałam jak mój kolega w ten sposób dojechał do Chorwacji, a koleżanki do Belgii. Skoro oni mogli to i ja mogę!

Przewozy Polska Anglia jako pierwsze zlecenie

przewozy polska anglia Wraz z dwoma koleżankami spakowałyśmy plecaki i postanowiłyśmy autostopem dojechać do Anglii. Na tekturowych kartonach wypisałyśmy hasło „polska anglia polska” i wyszłyśmy na ulicę. Mijało nas mnóstwo aut i powoli traciłyśmy nadzieję, że ktokolwiek nas zabierze. Trochę nie dziwię się ludziom, tyle słyszy się o rabunkach i zabójstwach, że ludzie po prostu się boją, my same lekko miałyśmy pietra aby wsiąść z kimś obcym do samochodu. W końcu po upływie pięciu godzin, w których straciłyśmy resztki nadziei na podwózkę zatrzymał się przy nas samochód ciężarowy, który jak wynikało z plandeki oferuje przeprowadzki, a także przewóz zwierząt za granicę. Drzwi otworzył, na pierwszy rzut oka sympatycznie wyglądający, bezzębny mężczyzna po sześćdziesiątce. Od razy było widać, że jest on zaprawionym kierowcą z długoletnim stażem. Z rozmowy dowiedziałyśmy się, że w transporcie pracuje już od trzydziestu lat. Jego pierwszym zleceniem były przewozy z anglii do polski i z powrotem, czyli przewozy polska anglia i tak już został na tej trasie. Przez całą drogę zabawiał nas śmiesznymi opowieściami z trasy jak to przewoził zwierzęta kiedyś i świnia uciekła z klatki na parkingu, albo jak brał kiedyś autostopem dwójkę cyganów, którzy całą drogę grali i śpiewali.

Były też mniej zabawne opowieści jak na niebezpieczne wypadki czy jak raz próbowali go okraść. Trasa szybko nam minęła i zgodnie stwierdziłyśmy, że taka praca w przewozach to w sumie nie najgorsze zajęcie, z pewnością nie można narzekać na nudę.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://przewozy-anglia.com