Transport

Przeprowadzkę zawsze należy dobrze zorganizować

Gdy mój mąż spełnił swoje marzenie, został doktorem i otrzymał ofertę pracy, naprawdę intratnej, stanęliśmy przed dylematem. Albo będzie codziennie robił po kilkadziesiąt kilometrów trasy i marnował w ten sposób kilka godzin cennego czasu, ja również, albo zmienimy miejsce zamieszkania. Wybraliśmy to drugie.

Jak łatwo przeprowadzić dom w Poznaniu?

przeprowadzki domów poznańPonieważ uwielbiałam nasz stary dom, mąż obiecał, że znajdzie bardzo podobny i tak się stało. On zajął się formalnościami, ja miałam zająć się przeprowadzką. W Poznaniu jest dużo firm, które tym się zajmują, ale ja potrzebowałam czegoś sprawdzonego, pewnego, firmy, która przeprowadzi mnie przez tę zmianę od początku do końca. Mąż na tamten czas pracował dużo, więc nie mogłam na niego liczyć. Ekipa musiała zapakować rzeczy, przewieźć wypakować. Kto wie, czy nie rozkręcić i skręcić niektórych mebli. Nie wiedziałam, co trzeba będzie rozłożyć na części. Przeprowadzałam się dwa razy w życiu. Do akademika i do męża. Zawsze miałam przy sobie kilka rzeczy. Teraz mieliśmy do przeprowadzenia cały dom. Rozmieszczenie pomieszczeń i wielkość nowego była bardzo podobna, dlatego wszystkie rzeczy zabieraliśmy ze sobą. Postawiłam najpierw na pocztę pantoflową i podpytałam koleżanki o przeprowadzki domów poznań, a potem zrobiłam to samo w wyszukiwarce internetowej. Miałam szczęście, bo wyniki poszukiwań z dwóch źródeł pokryły się ze sobą. Znalazłam firmę, która procesjonalnie zajęłaby się wszystkim, od początku do końca. Przeprowadzka miała odbyć się za tydzień.

Gdy było już po wszystkim, odetchnęłam z ulgą. Rzeczywiście, jeden dom był bardzo podobny do drugiego, dlatego zbytnio nie odczuwałam różnicy będąc w środku. Jednak na zewnątrz różnica była kolosalna. Teraz miałam ogródek, i mimo iż bliżej centrum, to też ciszę i spokój. Nowa okolica warta była bardzo tych przenosin.