Motoryzacja

Próbna renowacja felg do przyczepy

Mój znajomy kupił ostatnio wszystkie niezbędne urządzenia i narzędzia do tego, by zajmować się renowacją felg. Nie miał niestety żadnej felgi, na której mógłby poćwiczyć swoje umiejętności i przetestować zakupiony sprzęt. Na szczęście mogłem mu w tym nieco pomóc.

Odświeżenie wyglądu felg do przyczepy

felgi do przyczepyJeden z moich pojazdów miał już swoje lata. Musiałem jednak oddać mu jedną rzecz – nigdy nie zawiodłem się na tym poczciwym pojeździe. Moja przyczepa zawsze służyła mi świetnie, ale jej felgi od dawna już wołały o wymianę, albo chociaż o to, by się nimi porządnie zająć. Stwierdziłem, że nic nie stracę, jeśli dam je mojemu znajomemu, by trochę się nimi pobawił. Myślałem, że zajmie mu to parę godzin i dostanę je z powrotem. Co godzinę odbierałem jednak telefony z pytaniem, czy może zatrzymać je jeszcze na jakiś czas. Ponieważ i tak nie miałem roboty, która wymagałaby wyjechania w pole z przyczepą, zgadzałem się bez zbędnego gadania. Gdy w końcu mój znajomy przywiózł moje felgi do przyczepy, nie mogłem uwierzyć, że to te same, które dałem mu rano. Tamte wyglądały, jakby przejechały setki tysięcy kilometrów, podczas gdy to co do mnie wróciło wyglądało, jakby dopiero co zostało kupione w sklepie. Felgi zostały w całości odnowione i pomalowane na różne kolory. Nie powiem – spodobał mi się pomysł, w którym każda felga jest innej barwy. Podziękowałem znajomemu za to, że upiększył moją przyczepę. Teraz wyjeżdżając na pole czułem się, jakbym prowadził nie wiadomo jaki traktor z przyczepą. Nieraz detale są w stanie naprawdę wiele zmienić.

Rodzina i znajomi regularnie pytali mnie o to, kto tak ładnie odnowił felgi w mojej przyczepie. Stała się ona żywą reklamą usług mojego znajomego. Zawsze z radością podawałem imię, nazwisko, adres i numer telefonu. Załatwiłem mu w ten sposób wielu klientów.