Posadzenie pnącej róży

 

We współczesnych ogrodach jesteśmy w stanie znaleźć bardzo dużo różnych roślin. Każda z nich jest w stanie nadać odpowiedniego blasku oraz dużej urody naszemu otoczeniu. Niektóre z posadzonych w ogrodzie roślin mogą nie tylko ładnie wyglądać, ale pełnić również funkcję niezwykle dekoracyjnego żywopłotu.

Odmiany i typy róż pnących

cięcie róż pnącychPrzykładem takich roślin mogą być wszelkiego rodzaju rośliny pnące. Są one w dość krótkim czasie rozrosnąć się w sposób znaczny. Dzięki temu możemy w łatwy sposób zasłonić nimi widok na nasz ogród, czy też dom. Przykładem ciekawego żywopłotu jest ten, który stworzony jest z pnących róż. Ten typ roślin jest niezwykle popularny nie tylko jako naturalny żywopłot, ale także jako zwykła roślina dekoracyjna. Nie ma się czemu dziwić róże należą do prostych w uprawie gatunków roślin. Oprócz tego możemy je nabyć w wielu różnych kolorach. Kwiaty róż mogą być także różnej wielkości. Z tego też powodu możemy dobrać takie gatunki oraz odmiany, które będą nam najbardziej odpowiadały. Posiadając w swoim ogrodzie pnące róże należy pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy. Jest tym mianowicie cięcie róż pnących. Zabieg ten ma na celu usunięcie słabych, starych, czy chorych pędów. Oprócz tego pozwala to na przerzedzenie krzewów. Dzięki temu jest zdecydowanie większa szansa związana z tym, że róża nie będzie chorowała z powodu chorób grzybowych.

Zabieg cięcia róż należy wykonywać albo przed kwitnieniem rośliny, albo zaraz po przekwitnięciu kwiatów. Doraźnie możemy spróbować wykonywać go także w okresie kwitnienia, gdy zobaczymy, że dany pęd jest chory. Pozwoli to na zatrzymanie rozwoju choroby. Z tego też powodu doświadczeni ogrodnicy na bieżąco doglądają krzaków różanych, które posiadają w swoim ogrodzie. W ten sposób są w stanie szybko reagować na ewentualne choroby.