Zakupy

Płyty winylowe dostępne w najlepszych sklepach

Moda na winyle wzrasta na całym świecie. Wiąże się to z wieloma czynnikami. Jednym z ważniejszych jest sentyment do dawnych czasów. Starsi chętnie wracają do wspomnień swojej młodości. Miłym chwilom często towarzyszyła muzyka z płyt winylowych. Młodsi mogą obcować z historią pokolenia rodziców. Winyle wpasowują się też w ogólniejszy trend, jakim jest styl retro.

Płyty winylowe tylko w najlepszych sklepach

najlepszy sklep z płytami winylowymiW krajach takich jak Stany Zjednoczone czy Wielka Brytania epoka płyt winylowych przypadała na okres największego rozkwitu kultury muzycznej. To właśnie na płytach winylowych ukazywały się najważniejsze krążki w historii wiodących gatunków muzycznych XX wieku, m.in. jazzu, disco, rock and rolla czy hard rocka. W Polsce moda na czarne krążki zbiega się z szerszym trendem, jakim jest tak zwana „moda na PRL”. Polacy zbierają wszelkie pamiątki po minionej epoce, od pudełek zapałek po bony towarowe. W tej kolekcji nie może zabraknąć winylowej płyty. Moda na płyty winylowe wciąż narasta, ale wciąż są one – i pewnie zawsze pozostaną – towarem luksusowym. Cena nowego wydania muzycznego na płycie winylowej jest wyższa niż ten sam album nagrany na płycie CD. Ceny starszych wydań są wyższe o ich wartość sentymentalną i unikatowość. Z tych racji, płyty winylowych nie znajdziesz w każdym sklepie. Najlepszy sklep z płytami winylowymi będzie miał w swoim asortymencie wydania starsze i unikatowe.

Wydaje się, że jest to wbrew prawom rynku. Nie ulega jednak wątpliwości, że płyta winylowa przeżywa swój renesans, wypierając młodsze od siebie nośniki. Niezależnie od tego, czy kupujący kierują się bardziej sentymentem czy może technicznym pragmatyzmem, trzeba przyznać, że winyle są dziś jednym z bardziej pożądanych towarów na rynku muzycznym.