Budownictwo

Ozdobny zbiornik wodny w twoim ogródku

Nie mogłam się doczekać okresu letniego, ponieważ zaplanowałam budowę oczka wodnego na działce i na pewno w tym roku nie odpuszczę tej budowy. Mój mąż Zbigniew bardzo pomysłowo i sprawnie przesuwał termin budowy. Tym razem już zostanie postawiony przed faktem dokonanym. Narzekał, że trzeba włożyć w to sporo energii więc już nie będzie musiał o tym myśleć.

Budowa kolorowego oczka wodnego

folia na oczko wodnePoszłam razem z moim bratem do sklepu budowlanego, żeby mi doradził w końcu on sam wykonywał również oczko wodne dodatkiem jest to, że to urodzony budowlaniec on wszystko potrafi zrobić, doradzić i zaprojektować –  też pomoże mi zbudować oczko wodne. Przed zakupami oczywiście zaplanowaliśmy miejsce gdzie będzie zrobione oczko wodne musi być w brew pozorom w odpowiednim miejscu, żeby nie wytworzyły się glony. Głębokość tego oczka będzie wynosiła dwa metry i już wybraliśmy wcześniej dobraliśmy gotowe podłoże, czyli nieckę do oczka. Pozostało nam dokupić już pozostałą ilość produktów, czyli jedną z nich jest specjalna folia na oczko wodne, które służy do uszczelnienia zbiornika wodnego. Brat wspomniał, że najlepiej jest kupować te specjalnie przeznaczone folie, ponieważ inne mogą przepuszczać szkodliwe substancję, która będzie nam psuła tworzący się mikroświat. Również należy położyć piasek pod warstwę uszczelniającą żeby zabezpieczało przed uszkodzeniami. Pozostaje nam również zamontowanie filtra i skimmer – no i najważniejsze same ułożenie kamieni i zasadzenie hortensji i specjalną odmianę świerku, która będzie wydawała różowe szyszki.

Jestem dumna z naszej wspólnej pracy, jestem na prawdę wdzięczna mojemu bratu że pomógł mi z tym oczkiem wodnym. Podejrzewam, że Zbigniewowi szczęka opadnie jak zobaczy oczko wodne. A same oczko wygląda przecudownie, wszystko jest proste i kolorowe.