Wnętrze

Ozdobny stół na zamówienie

Styl Art Deco kojarzył się wielu osobom z przemysłem, gdyż zawierał w sobie wiele prostych, geometrycznych kształtów z niewielką ilością zaokrągleń. Materiałem przewodnim do wykonywania elementów umeblowania i ozdób był głównie mosiądz, choć brąz czy stal używane były równie często, z tak samo imponującym efektem.

Meble Art Deco z mosiądzu

stół art decoPara znajomych świeżo po ślubie dopiero zaczynała urządzać mieszkanie, a że byli oni wielkimi pasjonatami gamingu, w szczególności jednego tytułu który niemal w całości pokazywał owy styl w całej gamie, zdecydowaliśmy się sprawić im prezent do nowego mieszkania. Miał to być stół Art Deco z ramą z mosiądzu i stali, oraz szklanym blatem, ozdobiony motywami widzianymi w ich ulubionej grze. Oczywiście, musiał to być stół wykonany w całości na zamówienie, więc zajęliśmy się dość szybko poszukiwaniem artysty, który by takowy mebel wykonał. Jeden z artystów z którymi kontaktowaliśmy się w sprawie zamówienia wyraził bardzo duży entuzjazm co do wykonania takiego stołu, gdyż było to zadanie niespotykane, i wymagające dużej improwizacji, z racji braku jakiegokolwiek wzoru do którego można by się łatwo odnieść. Jak niemal wszystkie przedmioty na zamówienie, także i owy stół okazał się dość kosztowny, aczkolwiek po jego odbiorze okazało się, iż jak na tak precyzyjne wykonanie, cena była bardzo przystępna.

Mosiężne elementy ozdobne odlane były z najwyższą dokładnością i wypolerowane tak iż mogły z daleka uchodzić za złoto. Jednocześnie były trwałe i solidne, a sam stół nie tylko był bardzo imponującą ozdobą, ale również funkcjonalnym elementem wyposażenia. Wszelkie posiedzenia z planszówkami czy posiadówy, jakie znajomi dość często organizowali stały się tym samym o wiele przyjemniejsze, z racji obecności tak ozdobnego stołu.