Przemysł

Ogrzewanie obiektów halowych

 

Chcąc ogrzać duży obiekt typu hale przemysłowe lub sportowe warto zwrócić uwagę na pewnego rodzaju nowinki technologiczne, a mianowicie promienniki. Sama metoda ogrzewania powietrza w ten sposób znana jest ludzkości od bardzo dawna, jednak jeszcze do niedawna nie była stosowana w ten sposób i nie była tak efektywna, jak jest w tej chwili.

Wysoka jakość ogrzewania

wysokiej jakości promienniki do halKażdy, kto posiada swój własny dom, wie jak drogie jest ogrzanie go przez cały sezon jesienno-zimowy, a w przypadku kiedy pogoda nie rozpieszcza to jeszcze przez sporą część wiosny, a co dopiero gdy trzeba ogrzać obiekt, który nie jest tak szczelny i jest dziesięć razy większy. Dlatego w takich przypadkach tradycyjne ogrzewania nie opłaca się w żaden sposób. Lepiej jest zainwestować w promienniki. Wysokiej jakości promienniki do hal są w stanie ogrzać całe pomieszczenie do tej samej temperatury nawet o czterdzieści procent taniej. Dzieje się tak z tego powodu, że całe pomieszczenie jest ogrzewane równomiernie, w każdym jego zakątku jest ta sama temperatur. Powietrze jest podgrzewane równomiernie, a nie tak jak w przypadku ogrzewania konwekcyjnego mieszanie ciepłe z zimnym. Promienniki montowane są tuż pod stropem, dzięki czemu nie zabierają nam przestrzeni użytkowej, nie są niczym przysłonięte. Ciepłe fale docierają aż do podłogi. Ten rodzaj ogrzewania poza tym, że jest oszczędny, jest bardzo efektywny, a co najważniejsze ekologiczny. Nie zatruwamy powietrza związkami powstającymi w procesie spalania się drewna lub węgla.

Ten rodzaj ogrzewania zyskuje swoją popularność w związku z tym, że ma bardzo liczne zalety. Zakupu takiej instalacji możemy dokonać przez internet prosto ze strony producenta. Do wyboru mamy promienniki o różnej mocy. Koszt całej instalacji grzewczej na pomieszczenie o wielkości kilkuset metrów kwadratowych to około kilkadziesiąt tysięcy złotych.