Dom

Odsprzedanie sąsiadowi klasycznych grzejników

Z Antkiem, swoim sąsiadem, miałem bardzo dobre relacje. Był to porządny człowiek, na którego zawsze mogłem liczyć. Powodziło mu się nieco gorzej niż mi, ale świetnie sobie radził i to było najważniejsze. Moja żona również go lubiła i często do nas zapraszała na kawę.

Odsprzedanie grzejników konwekcyjnych za niską cenę

klasyczne grzejniki konwekcyjneSąsiad podczas jednej z wizyt powiedział mi, że musi kupić nowe grzejniki do mieszkania. Już dawno powinien to zrobić, ale nie miał na ten cel pieniędzy. Od razu mi się przypomniało, że w piwnicy miałem sprawne klasyczne grzejniki konwekcyjne, które kiedyś posiadałem w mieszkaniu. Od razu zaoferowałem sąsiadowi, że mogę mu je sprzedać i sporo zaoszczędzi. Sąsiad zainteresował się tematem i poszedł ze mną do piwnicy, żeby zobaczyć w jakim stanie były grzejniki. O wszystko dbałem, co sąsiad od razu zauważył, ponieważ grzejniki wyglądały prawie jak nowe. Zapytał o cenę, ale nie wiedziałem ile warte były takie grzejniki, dlatego poprosiłem go o czas, ponieważ chciałem się zorientować. Zapytałem też jaką sumą dysponuje i na tej podstawie podjąłem decyzję. Po rozmowie z żoną poszedłem do sąsiada i sprzedałem mu te grzejniki za pieniądze, którymi dysponował. Byłem nieco stratny, ale najważniejsze było, że sąsiad mógł mieć w mieszkaniu porządne grzejniki a jesień już się zbliżała. Nawet pomogłem mu w montażu i na tym również udało mu się zaoszczędzić pieniądze. Sąsiad sporo zaoszczędził i mógł ogrzać całe mieszkanie. Grzejniki działały niezawodnie.

Byłem z siebie dumny, bo pomoc sąsiadowi była dla mnie ważna. Kiedyś to on mi wiele razy pomógł jak byłem w trudnej sytuacji. Wspieraliśmy się i to było dobre. Po okresie zimowym zaprosiłem sąsiada do siebie na działkę, bo była majówka. Świetnie się bawiliśmy i było miło.