Moda

Odpowiednia sukienka do biura

Pracując w biurze musimy najczęściej liczyć się z tym, iż obowiązywać będzie na tak zwany dress code. Będzie on mówił nam o tym co możemy ubierać do pracy, a czego należy unikać. Dotyczy to również niby niepozornych sukienek, jednak warto mieć na uwadze kilka standardów, które powinno się znać.

Dress code a sukienka w biurze

sukienki do biuraKiedy to mężczyźni mają prosta ścieżkę ubioru w pracy, gdyż wystarczy dobrze skrojony garnitur w ciemnych barwach i są gotowi do pracy, my kobiety musimy pomyśleć o tym, aby nasz ubiór był stosowny i nie powodował dwuznacznych skojarzeń. Sukienki do biura nie są zabronione, jednak warto mieć na uwadze to, aby kolorystyka była stonowana. Czerń, granat, odcienie szarości i błękit są najczęściej dopuszczane. Do sukienki najczęściej należy ubierać żakiet, aby nie prezentować odkrytych ramion. Mimo to sukienka musi mieć rękawki, gdyż takie na ramiączkach są niedopuszczalne. Uważajmy również na dekolt, aby był on zdecydowanie jak najmniejszy. Nie można również ubierać sukienek w krzykliwe wzory ani przeźroczyste. Równie ważną kwestią jest długość. Sukienki i spódnice powinny zasłaniać kolana. Pomijając kwestię sukienki należy pamiętać o obowiązkowych dodatkach takich jak rajstopy, które nosić trzeba niezależnie od pory roku. Muszą być one cieliste bądź czarne, jednak bez żadnych wzorów. Podkreśla to naszą elegancję i profesjonalne podejście do wykonywanej przez nas pracy, co jest bardzo ważne w niektórych firmach.

Dobór sukienki do pracy w biurze jest bardzo ważny, gdyż to od niego zależy jak się prezentujemy. Sukienka nie może być nazbyt krótka ani z głębokim dekoltem. Należy zwrócić uwagę również na długość rękawka, dodatkowy żakiet i rajstopy. Dzięki temu będziemy wpasowywać się w klimat pracy biurowej.