Informatyka

Odpowiedni komputer PC do grania

Od ponad dwudziestu lat gram w gry, zaczęło się od konsoli, potem przyszła pora na komputer stacjonarny. Pierwsze gry były zdobyczami z giełdy, później pojawiły się płyty dodawane do magazynów i sklepowe nówki sztuki, dzięki którym udało mi się bardzo szybko nauczyć angielskiego, bo gry nie miały jeszcze zrobionej lokalizacji.

Wybór dobrego komputera do gier

komputery pc do gierZ konieczności udało mi się wiele dowiedzieć o tym, jak działa komputer jeszcze na etapie szkoły podstawowej. Chociaż pierwszy komputer był kupiony jako gotowy, w pierwszym sklepie komputerowym w moim mieście, to kolejne już stanowiły składaki, z części dokupowanych osobno lub po kilka, aby stopniowo unowocześniać cały sprzęt, tak aby dało się w nim grać w najnowsze gry, jakie pojawiały się na rynku. Gry były coraz lepsze, wymagania sprzętowe coraz wyższe, więc moje komputery miały średnio co kilka lat wymienianą całą zawartość. A to grafika i procesor, a to nowe kości pamięci, a to trzeba było dołożyć kolejny dysk, gdy poprzedni okazywał się za mały jak na kolekcję moich gier. Mimo wszystko jednak samodzielne składanie sprzętu jest czasochłonne i wymaga wiele kombinowania nad najlepszym zestawem, dlatego gdy ostatnio przyszło mi myśleć nad nowym, wybór padł na gotowe komputery PC do gier. Porównywanie poszczególnych części i potencjalnych osiągów było znacznie łatwiejsze, a do tego ma się pewność, że wybrane elementy na pewno są ze sobą kompatybilne.

Odchodzi też cała kabelkologia i zastanawianie się, dlaczego po podłączeniu wszystkiego sprzęt jednak nie działa… Obecny zestaw, po dokupieniu nowego monitora i dedykowanej graczom myszki pozwala mi spokojnie grać w najnowsze tytuły na wysokich ustawieniach. Grafika i procesor są jednymi z lepszych w tej kategorii cenowej, więc komputer bez żadnych zmian będzie mi służył jeszcze przez kilka lat.