Maszyny i urządzenia

Nowoczesne sposoby formatowania płyt meblowych

Branża meblarska wymaga bardzo precyzyjnego przygotowania materiału pod przyszły montaż mebli, dzięki czemu produkt finalny wykonany jest precyzyjnie i może posłużyć przez wiele lat. Z uwagi, że w przypadku realizowania dużych zleceń, odpowiednie przygotowanie płyt meblowych to proces czasochłonny, niejednokrotnie zajmują się nim firmy specjalizujące się tylko i wyłącznie w formatowaniu płyt meblowych.

Precyzyjne docinanie płyt meblowych

maszyna do cięcia płyt meblowychZ uwagi iż pełne płyty meblowe są dość spore pd względem gabarytów, potrzeba odpowiednich maszyn ciężkich, które pozwolą na sprawne wykonanie pracy. Meble wykonywane z płyt wiórowych wymagają bardzo precyzyjnego przygotowania materiału, z dokładnością do jednego milimetra, dlatego stosowanie narzędzi podręcznych do tego typu sytuacji jest niemal niemożliwe. Maszyna do cięcia płyt meblowych niejednokrotnie działa w oparciu o system CNC. Oznacza to, że za pośrednictwem komputera numerycznego tworzony jest algorytm wedle którego maszyna przycina na gotowy wymiar płyty. Takie działanie zapewnia szybką pracę o wysokiej precyzji. Ważne są jednak ostrza piły stosowane do tego typu zabiegów. Jeśli są stępione, na płycie pozostaną widoczne, mało estetyczne wyszczerbienia, dlatego przed pracą warto sprawdzić ich stan i dokonać ewentualnej wymiany na ostrza nowe.

Profesjonalne przycinanie płyt wiórowych to usługa świadczona przez firmy związane z obróbką materiałów meblarskich. Na rynku funkcjonują firmy wyspecjalizowane tylko w tej dziedzinie, co przekłada się na jakość jej pracy oraz czas realizacji poszczególnych zleceń. Dodatkowym udogodnieniem jest fakt, iż firmy współpracują z hurtowniami dostarczającymi płyt meblarskich, co także ma wpływ na prędkość otrzymania gotowej realizacji. Większość firmy oferuje także inne usługi, związane z meblarstwem, jak oklejanie płyt laminatem.