Handel

Nowoczesna odzież wojskowa

Odzież wojskowa była używana nie tylko przez personel mundurowy, ale również przez myśliwych i entuzjastów militariów. Były to bowiem ubrania niesamowicie wytrzymałe, a jednocześnie wygodne, sprawdzające się w każdej sytuacji równie dobrze. Odzież ta była na tyle uniwersalna, iż często zastępowała nawet ubrania robocze w zakładach przemysłowych.

Wytrzymałe mundury wojskowe

odzież taktycznaPodczas gdy entuzjaści militariów preferowali zdemobilizowane komplety mundurowe, wycofane z użycia w idealnym lub używanym stanie, znaczna większość użytkowników ubrań wojskowych wybierała modele fabrycznie nowe. Zwłaszcza odzież taktyczna o nowych krojach, dopiero od niedawna wprowadzonych do ogólnego użycia, była używana często, głównie ze względu na bardzo wysoki poziom komfortu, jaki zapewniała. Nawet najprostsze kroje odzieży były wygodne, znacznie bardziej niż wiele rodzajów cywilnej odzieży. Zarówno spodnie jak i bluzy, składające się na komplet mundurowy, mogły być regulowane w bardzo dużym stopniu, a niektóre odmiany odzieży posiadały możliwość odpięcia rękawów lub szybkiego skrócenia nogawek, przez co mundur mógł służyć zarówno latem, jak i zimą. Duża ilość kieszeni i ich wygodne umieszczenie ułatwiało przenoszenie dowolnych przedmiotów i zapewniało bardzo szybki dostęp do nich, a mocne rzepy, które dominowały jako zapięcia kieszeni zapobiegały łatwemu zgubieniu nawet najdrobniejszego ładunku.

Odzież militarna należała do najwytrzymalszych rodzajów ubrań, przewyższając nawet odzież ochronną, dlatego też była używana tak na co dzień, jak i w trakcie pracy. Zużywała się bowiem bardzo powoli, a większość standardowych rodzajów umundurowania było niewrażliwymi na rozdarcia czy uszkodzenia spowodowane kontaktem z chemikaliami, używanymi na placach budowy.