Zdrowie

Niemiecki płyn do prania zamiast proszku

Płyn do prania może okazać się dużo wydajniejszy od zwykłego proszku. Nie można zapominać o przyzwyczajeniach piorących osób, wydaje się, że najbardziej naturalnym środkiem do prania jest właśnie proszek. Nie jest to prawdą, płyn ma więcej zalet niż to się wydaje na pierwszy rzut oka.

W niemieckim płynie do prania wszystko płynie

niemiecki płyn do praniaCzym różnie się niemiecki płyn do prania od zwykłego proszku? Czy można uprać więcej ubrań takim płynem niż proszkiem? Czy jest droższy od proszku do prania? Wiele pytań zadaje sobie osoba dbająca o czyste ubrania w domu. Łatwo sobie odpowiedzieć na te pytania, kiedy sprawdzimy działanie jakiegokolwiek płynu do prania. Każdy posiada więcej substancji czynnych powierzchniowo. Rozpuszcza się dużo lepiej w wodzie, więc na pewno jest wydajniejszy od proszku, nie pozostawiając jednocześnie żadnych śladów po wyschnięciu ubrania. Ma zdecydowanie mniej intensywny zapach od proszku. Niemiecki płyn do prania warto używać do bielizny i ubrań dzieci, ponieważ proszek zawsze pozostawia małe cząsteczki na ubraniu, płyn natomiast wypłukiwany jest w wodzie w całości. Osoby uczulone mogą dostrzec różnicę stosując taki płyn. Pralki nie wyraziły jeszcze swoich opinii na temat: płyn czy proszek, ale wydaje się, że nawet one pracują jakby ciszej podczas prania;)

Po rozmowie z osobami korzystającymi z płynu do prania widać wyraźnie, że kto raz spróbował trudno będzie mu powrócić do tradycyjnego proszku. Ma się też wrażenie że niemiecki płyn jest jednak wydajniejszy, a wiec w ogólnym rozrachunku tańszy od proszku. Niektóre osoby próbowały rozpuszczać proszek do prania w gorącej wodzie i taki płyn wlewały do dozownika pralki, ale efekt nie był zbyt zadawalający, zdecydowany zapach proszku, po prostu niektórym osobom przeszkadza podczas prania.