Dla dziecka

Niedrogi śpiworek dziecięcy

W trakcie snu dzieci regenerują siły, ale też przyswajają nowe informacje i rosną. Muszą mieć zapewnione komfortowe warunki, aby sen był długi i nieprzerwany. Dzieci często się odkrywają w nocy więc tradycyjne okrycia nie zdają egzaminu.

Jak stosować śpiwór dziecięcy?

śpiworek dziecięcy taniDzieci podczas snu zmieniają pozycję do spania znacznie częściej niż dorośli, a przy tym nierzadko robią to zupełnie nieświadomie. Z tego względu ich okrycie szybko ląduje w rogu łóżeczka, a maluch śpi bez przykrycia, aż rodzic tego nie zmieni. Alternatywą dla klasycznych kołderek i kocyków może być śpiworek dziecięcy tani jest ze względu na prostą formę. Może być wykonany z bawełny, bambusa lub innej, miękkiej dzianiny oraz może posiadać niewielkie wypełnienie. W takich śpiworkach śpią noworodki i niemowlęta, które nie potrafią się jeszcze samodzielnie przemieszczać. Mają one starannie wykonane otwory na główkę i rączki, które przez cały czas pozostają na zewnątrz. Włożenie dziecka do wnętrza śpiwora jest bardzo proste, ponieważ posiada on praktyczny zamek błyskawiczny na całej długości. Zakłada się go jak klasyczne ubranko, z tym, że nóżki maluch ma cały czas wolne. Śpiwór ma specjalnie kształt łezki, która na górze jest dopasowana do ciała dziecka, a im niżej, tym szerszy się robi, umożliwiając dziecku swobodne wykonywaniu ruchów. Maluch może w nim spać na plecach, brzuszku czy na boku, ponieważ się on nie przemieszcza w trakcie snu. Jest lekki i pozbawiony wszelkich ostrych i odstających elementów.

W sklepach z artykułami dla niemowląt możemy znaleźć śpiworki w wielu kolorach, fasonach i kilku rozmiarach dostosowanych dla noworodków i niemowląt. Jest to produkt, który może stanowić świetną alternatywę dla kołderek, kocyków czy otulaczy powszechnie stosowanych.