Usługi

Na czym polega ozonowanie?

Metod odkażania pomieszczeń jest wiele, ale niewiele tych, które są bezpieczne, a zarazem w stu procentach skuteczne. Natomiast jedną z takich na pewno jest ozonowanie, czyli zabieg z wykorzystaniem gazu, który jest jednym z podstawowych składników naszej atmosfery.

Krakowscy specjaliści od ozonowania mieszkań

ozonowanie mieszkania krakówOzon posiada bardzo silne właściwości utleniające, co sprawia, że można go wykorzystać do bezpiecznej i skutecznej dezynfekcji każdego rodzaju powierzchni, a także wody. Zabija on grzyby, bakterie, pleśń, wirusy, wolne rodniki, alergeny oraz eliminuje mikrozanieczyszczenia, jak na przykład cząsteczki smogu i spalin. Poza skutecznym eliminowaniem mikroorganizmów ozonowanie jest też bardzo pomocne, gdy chcemy pozbyć się niechcianych w mieszkaniu zapachów. Wliczając w to t, których pozbyć się najszybciej, jak: wilgoć, dym papierosowy i zapachy odzwierzęce. Jeżeli zainteresowało nas ozonowanie mieszkania Kraków jest miastem, gdzie bez problemu znajdziemy rzetelnych specjalistów z branży. Albowiem na terenie naszego miasta działa kilkanaście firm dezynsekcyjnych, których domeną jest odkażanie z wykorzystaniem ozonu. Świadczą one usługi głównie klientom indywidualnym, jednakże te większe współpracują także z różnymi instytucjami, co nieco podnosi ich prestiż w oczach klientów. Jednak wiedzieć trzeba, że to nie on odgrywa rolę w skutecznej i rzetelnej usłudze, ale sprzęt i ludzie. Dlatego też najlepsze przedsiębiorstwa dezynfekcyjne wyposażają swoich pracowników w najnowsze generatory ozonu.

Koszt ozonowania jest relatywnie niski, bowiem odkażanie mieszkania średniej wielkości, to koszt zaledwie 200-250 złotych. Zwrócić też trzeba uwagę iż jest to metoda bardzo efektywna, gdyż nie trzeba z niej korzystać więcej niż kilka razy w roku.