Zdrowie

Laboratorium do badania kleszczy

Po ugryzieniu kleszcza jego badanie to zupełna oczywistość i nie można o tym zapominać. Badanie kleszcza powinniśmy zlecić jeszcze tego samego dnia po tym, jak został od wyjęty z naszej skóry. Dobry mikrobiolog bardzo łatwo oceni, czy w kleszczy znajdowały się pałeczki boreliozy. Przypomnijmy, że to właśnie ten wirus jest największym zagrożeniem, jeśli chodzi o te niewielkie pasożyty.

Gdzie wykonać badanie kleszczy?

gdzie zbadać kleszczaNajlepiej nie szukać za daleko. Po ugryzieniu oraz wyjęciu go z naszej skóry zdajmy się na badanie, które zostanie wykonane przez szpital. To najlepsze miejsce, ponieważ w sezonie wiosennym, a także letnim wykonuje się takich badań bardzo dużo. Niektórzy pytają się, gdzie zbadać kleszcza szybko, ponieważ zależy im na natychmiastowym wyniku. Można skorzystać z prywatnej usługi, która również będzie realizowana przez szpital. Wynik badania będziesz znał po jakiś dwóch dniach. Na czas sezonu, w którym są kleszcze jedno stanowisko badawcze w szpitalu zawsze jest poświęcone właśnie tym pasożytom. Dzięki temu nie ma problemów z tym, aby określić czy owad był dla człowieka groźny. Nie musisz jeździć po Polsce w celu poszukiwań najlepszych laboratoriów. Znajdziesz je po prostu w szpitalu miejskim lub wojewódzkim, w zależności od tego, gdzie dokładnie mieszkasz. Wybierz placówkę do której masz najbliżej. Na pewno mają tam miejsce, w którym bada się kleszcze.

Takie miejsce jest najlepsze, ponieważ pracują tam doświadczeni lekarze, którzy znają takie przypadki. Nie ma problemu z tym, aby ocenić, czy w kleszczu faktycznie jest zauważalna borelioza. Lekarze podchodzą do tych badań poważnie, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia tej choroby przewlekłej. W tym przypadku naprawdę najlepiej jest zdać się na państwowe placówki medyczne.