Usługi

Kredowa farba do renowacji mebli

Od kilku lat moją pasją jest renowacja starych mebli. Uwielbiam przywracać do użytku meble, które trafiają na śmietniki lub stoją garażach i piwnicach. Stare meble wykonane z solidnego drewna są bardzo trwałe i mają swój niepowtarzalny urok. Każdą wolną chwilę poświęcam na renowację mebli.

Malowanie starych mebli farbą kredową

farba kredowa do mebliW starych meblach uwielbiam to że nie trzeba wielu zabiegów aby przywrócić je do życia. Wiele z nich wystarczy lekko odrestaurować aby cieszyły oko i były funkcjonalne. Moi bliscy i znajomi przywożą mi często meble po swoich dziadkach prosząc o renowację. Moje hobby pochłania moją każdą wolną chwilę. Mój mały warsztat zawsze jest pełen mebli, które czekają na odświeżenie. Bardzo lubię używać różnego rodzaju farb i lakierów do mebli. Dzięki temu meble na nowo wyglądają doskonale i mimo swojego wieku są nowoczesne. Ostatnio przez przypadek odkryłam farbę kredową. Farba ta to wnętrzarski hit. Jest łatwa w użyciu i występuje w wielu kolorach. Moja ulubiona farba kredowa do mebli doskonale odświeża powłokę odnawianych mebli. Łatwa aplikacja farby na drewniane meble jest jednym z jej wielu atutów. Oprócz tego nie trzeba szlifować starych powłok znajdujących się na meblach gdyż farba ma doskonałe pokrycie. Farba ma dobrą przyczepność co ułatwia pracę. Dzięki niej można również uzyskać ciekawy efekt cieniowania i przecierek, który w ostatnich latach jest bardzo modny. Malowanie farbą kredową jest bardzo proste i nie wymaga nakładania podkładu. Jednak należy pamiętać, że przed malowaniem konieczne jest umycie oraz odtłuszczenie powierzchni. Tego etapu prac nie można pomijać. Oczywiście gdy mebel nosi uszkodzenia lub stara farba łuszczy się należy najpierw je usunąć i naprawić uszkodzenia.

Farba kredowa daje nam ciekawy efekt. Pozostawia matowe lub półmatowe wykończenie, co podkreśla urok starych mebli. Gdy nakładamy farbę przy pomocy pędzla zostają charakterystyczne smugi. Dlatego warto nakładać ją specjalnym wałkiem.