Motoryzacja

Korzystamy z naprawy sensorów AIR-BAG

Na rynku działają firmy, które w sposób bezpieczny zajmują się regeneracją sterowników AIR-BAG. Po wykasowaniu występującego błędu BRASH-DATA, możliwe jest ponowne użycie takiego sterownika. Dodatkowo po usunięciu dalszych błędów systemu SRS kontrolka poduszek powietrznych nie sygnalizuje awarii. Dodatkowo wiele firm zajmuje się także naprawami mat AIR-BAG, których prawidłowe działanie także jest niezbędne.

Zalety naprawy sensorów AIR-BAG

sensory airbag naprawaWiększość firm zajmujących się naprawami sterowników AIR-BAG oferuje usługi naprawy wszystkich sterowników, które powszechnie występują w wielu modelach samochodów, takich jak Toyota, Renault, Audi VW czy Subaru. Często ma miejsce także naprawa starszych modeli sterowników. Po zderzeniu, taki sterownik inicjuje odpalenie poduszek powietrznych, co jest niezwykle ważne dla bezpieczeństwa jazdy samochodem. Po takim zdarzeniu sterownik ulega automatycznemu zablokowaniu poprzez pojawienie się zapisu CRAS DATA. Jeżeli zostały uszkodzone sensory airbag naprawa jest możliwym rozwiązaniem. Należy pamiętać, że naprawa sensorów polega na odpowiednim przeprogramowaniu modułu. Po wykasowaniu występującego błędu oznaczającego zdarzenie wypadku, możliwe będzie ponowne użycie takiego komputera. Po założeniu sterownika kontrolka poduszek powietrznych nie powinna sygnalizować awarii.

Istotny jest fakt, iż według polskiego prawa naprawione sterowniki nie mogą być ponownie montowane do samochodów. Z tego powodu wiele firm naprawia sterowniki w celach edukacyjnych, a pełna odpowiedzialność czy sensor zostanie ponownie użyty spoczywa na osobie montującej sterownik w aucie. Część firm tego typu oferuje także usługi naprawy wysyłkowej. Modele po naprawie powinny być w związku z tym używane w celach szkoleniowych.