Budownictwo

Kompozytowe płyta fasadowa

Nowoczesne materiały dostępne obecnie w budownictwie cechują się bardzo dużą odpornością na różnorodne czynniki zewnętrzne. W przypadku zastosowań do wykończeń wnętrz lub jako okładziny elewacyjne dochodzi bardzo efektowny wygląd. Doskonałym przykładem są kompozytowe płyty elewacyjne Trespa.

Odporne i efektowne płyty HPL

płyty trespaNowoczesne płyty Trespa to laminat dekoracyjny produkowany z warstw papieru impregnowanego termoutwardzalną żywicą fenolową w otoczeniu wysokiego ciśnienia i podwyższonej temperatury. Płyty laminowane Trespa należą do grupy produktów HPL (High Pressure Laminate). Cechą szczególną płyt Trespa jest utwardzanie za pomocą wiązki elektronów. Materiały naturalne stanowią aż 70 % składu płyt Trespa co czyni je w 100 % zdatnymi do poddania recyklingowi. Okładziny Trespa wykorzystywane są przede wszystkim do budowy systemów fasad wentylowanych nacechowanych innowacyjnością i funkcjonalnością. Stosuje się je również do zabudowy balkonów, budowy osłon przeciwsłonecznych, ogrodzeń oraz jako okładziny podłogowe. Płyty Trespa oferowane są w ogromnej gamie wzorów co pozwala dopasować je do dowolnego stylu architektonicznego. Dzięki nim można w zdecydowany sposób podkreślić walory budynku. Płyty Trespa oprócz różnorodności wzorów produkowane są w wielu parametrach wielkości i grubości co daje możliwości odpowiedniego dopasowania do projektu. Są to okładziny bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz na czynniki środowiska zewnętrznego. Są łatwe w konserwacji i utrzymaniu czystości, nie blakną pod wpływem promieni słonecznych i emitowanego promieniowania UV. Są bardzo łatwe w obróbce i montażu na specjalnie przygotowanych podkonstrukcjach z profili aluminiowych lub drewnianych.

Montaż płyt Trespa przebiega bardzo szybko przy użyciu nitów lub profesjonalnego, dedykowanego kleju. Zastosowanie płyt Trespa do budowy elewacji wentylowanych gwarantuje najwyższą trwałość i niebywały efekt estetyczny. Producenci oferują nawet dziesięcioletni okres gwarancji na swoje znakomite laminaty.