Wnętrza

Kabina, która wytwarza parę wodną

Ostatnia dekada charakteryzuje się ogromnym postępem w rozwoju technologii. Na co dzień tego nie zauważamy, ale nasz komfort życia wzrasta z dnia na dzień. To, co kiedyś było dla wybranych na ten moment jest dostępne praktycznie każdemu. Możemy to dostrzec na przykładzie naszych domów, czyli co było w nich kiedyś, a co jest teraz.

Prywatna sauna w kabinie prysznicowej

kabiny parowe narożnikoweNa co dzień nie doceniamy tego, w jak bogatych ich komfortowych czasach żyjemy. To, co dla naszych dziadków było nierealną fantazją, dla nas jest rzeczywistością. Spójrzmy na ogromny postęp technologiczny, na to, jakie sprzęty mamy w domach. Większość naszych obowiązków domowych jest sprowadzona do minimum dzięki temu, że wyręczają nas nowoczesne maszyny. Możemy bez problemu komunikować się każdą osobą na ziemi, a przepływ informacji jest tak szybki, że nie jesteśmy w stanie za nim nadążyć. Zwiększył się też luksus w naszych domach. Nie sądziłam, na przykład, że je oraz moi znajomi będziemy kiedykolwiek mieli we własnych łazienkach kabiny parowe narożnikowe, które są czymś w rodzaju prywatnej sauny. W takiej kabinie bowiem nie tylko weźmiemy prysznic czy też skorzystamy z wodnego masażu, ale też wypocimy toksyny z organizmu. Produkowana para wodna może być ustawiona na różną temperaturę, my sami decydujemy, na jaką. Plusem ogromnym jest to, że w kabinie mieści się też ławeczka. Taka kabina jest siłą rzeczy gabarytowo większa od standardowej, ale nie na tyle duża, żeby nie zmieściła się do średniej wielkości łazienki.

Warto docenić to, w jakich czasach żyjemy. Mamy dostęp do takich rozwiązań i ulepszeń, o jakich jeszcze kilkadziesiąt late temu nawet nikt nie marzył. Opływamy wręcz w luksusie, skoro każdy z nas może sobie pozwolić w domu na prywatną saunę, w postaci zaawansowanej technologicznie kabiny prysznicowej.