Dom

Jakie okna na dach?

Bardzo ważne w oknach dachowych jest to, że powinny mieć wysokie właściwości termoizolacyjne, ponieważ ciepło ucieka górą. Dzięki dobrej ochronie, użytkownicy nie są narażeni na zwiększenie rachunków za ogrzewanie. Istotną sprawą jest również to, żeby szyby nie przepuszczały ciepła w dużym stopniu, ponieważ dochodzi wtedy do nagrzewania się pomieszczeń, co sprawia, że przebywanie w nich nie jest komfortowe.

Zastosowanie kołnierza w oknie dachowym

okna dachowe pcv 78x118 z kołnierzem cenaZmieniające się prawo budowlane nie dopuszcza już montażu 2-szybowych okien. Obecnie polecane są 3-szybowe okna dachowe PCV 78×118 z kołnierzem cena ich jest niewygórowana, biorąc pod uwagę świetną jakość. Specjalny kołnierz izoluje okno od warunków atmosferycznych, wiatru, deszczu oraz śniegu. Kołnierz musi być odpowiednio dopasowany do pokrycia dachowego. Przy zakupie należy skonsultować ze specjalistą jakie pokrycie dachowe się posiada, aby móc dobrać odpowiednio pasujący kołnierz. Kołnierz jest niezbędnym elementem do montażu okien. Okna muszą posiadać dobrą izolację. Polecane okna 3-szybowe tworzą odpowiednią termoizolację, dzięki nim ciepło z wnętrza budynku nie ucieka na zewnątrz. Szyby mają ograniczoną przepuszczalność ciepła, co sprawia, że pomieszczenia znajdujące się na poddaszu nie nagrzewają się. Zewnętrzna szyba jest hartowana, przez co wykazuje odporność na gradobicie oraz inne uszkodzenia mechaniczne. Łatwe mycie szyby zewnętrznej umożliwia obrotowa konstrukcja okna.

Warto zainwestować w solidne okna dachowe, które będą chroniły poddasze od nagrzewania się. Dzięki świetnym właściwościom termoizolacyjnym, ciepło zgromadzone wewnątrz budynku nie wydostaje się na zewnątrz, zatem nie są generowane wyższe rachunki za ogrzewanie. Dzięki kołnierzowi, okno jest zabezpieczone przed deszczem oraz śniegiem.