Zdrowie i dieta

Jak wyleczyć bolące kolano w Poznaniu?

Jestem osobą, która kiedyś była bardzo aktywna fizycznie. Kiedy urodziłam córkę, musiałam odstawić ćwiczenia. W pracy bardzo dużo się ruszam, a także zdarza mi się dźwigać różne ciężary. Ostatnio poślizgnęłam się na posadzce. Z początku myślałam, że nic się nie stało. Po dwóch dniach moje kolano zaczęło pulsować bólem. Musiałam coś z tym zrobić.

Leczenie bolących kolan w Poznaniu

ból kolana poznańPoszłam do lekarza, który powiedział mi, że przez swoją nieuwagę zwichnęłam sobie kolano. Na skutek zaniechania ćwiczeń, moje stawy stały się bardzo podatne na urazy, dlatego otrzymałam nakaz udania się do fizjoterapeuty. Chodziło przede wszystkim o to, by na pewno nie wrócił ból kolana Poznań jest miastem, gdzie znalazłam świetnego specjalistę. Zapisałam się na pasujący dla mnie termin. Na pierwszym spotkaniu opowiedziałam swoją historię, mówiąc jak wygląda sytuacja. Musiałam szybko wrócić do pracy, bo mąż stracił swoją, a rachunki trzeba było opłacić. Fizjoterapeuta pokazał mi kilka ćwiczeń, a także przedstawił mi plan działania. Miałam do niego chodzić raz w tygodniu na czterdzieści minut. W tym czasie ustawiał moje kolano, a także pokazywał mi w jaki sposób go nie nadwyrężać.  Stosował na moim kolanie zabiegi mikro wibracji, które miały przyspieszyć regenerację tkanki. Zalecił też, bym zrezygnowała z części obowiązków w pracy, a także ciągle nosiła stabilizator. Po kilku miesiącach zaczęłam czuć się o wiele lepiej.

Mogłam wrócić do biegania, a także przyjąć z powrotem część obowiązków zawodowych. Musiałam jednak stale być w kontakcie z fizjoterapeutą. Problemy z kolanami dotykają coraz większej liczby osób. Dobrze jest szybko interweniować, by na stałe wyeliminować ten problem. Kluczowe jest, by regularnie wykonywać zestaw ćwiczeń, a także przez jakiś czas nie nadwyrężać stawu kolanowego.