Prawo

Jak uzyskać alimenty w Sosnowcu?

Nie każdy z pewnością zdaje sobie sprawę z tego, jak kosztowne może być posiadanie dzieci. Wiele osób marzy o tym, aby mieć dużą rodzinę, szczęśliwe dzieci i dom pełen radości. Faktem jest jednak to, że dzieci potrzebują do życia dużo więcej, niż jedynie miłości rodziców. Im większe dziecko, tym wyższe wydatki. Razem z pewnością łatwiej jest gromadzić środki finansowe, jednak coraz częściej można spotkać rodziców samotnie wychowujących dzieci.

Co warto wiedzieć na temat alimentów?

alimenty sosnowiecFaktem jest to, że pieniądze są niezbędne do życia. Wszystko kosztuje i z każdym rokiem wydajemy coraz więcej. Nie zawsze jednak rosną nasze zarobki. Bardzo wielu rodziców musi samotnie wychowywać dziecko. Niektórzy się rozwiedli, a inni nigdy nie tworzyli związku z matką lub ojcem ich dziecka. Nikt nie jest jednak zwolniony z obowiązku płacenia na własne dziecko. Jeśli jeden z rodziców nie chce z własnej woli płacić, wtedy sąd może zasądzić alimenty Sosnowiec jest miastem, w którym niemalże każdego dnia toczą się procesy w tej właśnie sprawie. Wniosek musi złożyć rodzic, który na co dzień opiekuje się dzieckiem. Jeśli nie wiemy, jak napisać odpowiedni pozew, możemy skorzystać z pomocy prawnika. Wielu z nich nawet nie pobiera opłat za taką usługę. Często okazuje się, że mimo wyroku, pozwany nadal nie płaci na dziecko. Wtedy powinniśmy udać się do komornika, który zajmie się ściąganiem należności. Nie zawsze udaje się to od razu. Jeśli przez kilka miesięcy egzekucja jest bezskuteczna, wtedy alimenty wypłacać będzie nam ośrodek pomocy społecznej.

Wiele osób twierdzi, że kocha swoje dziecko. Nie każdy jednak poczuwa się do obowiązku płacenia na dziecko. Niektórzy uchylają się od tego przez wiele miesięcy. W takiej sytuacji musimy podjąć bardziej radykalne kroki. Pierwszym etapem powinna być wizyta w kancelarii komorniczej. Trzeba wiedzieć o tym, że dłużnicy alimentacyjni nie są bezkarni i niektórzy za niepłacenie mogą nawet trafić do więzienia.