Bezpieczeństwo i ochrona

Idealna apteczka w firmie

Pierwszą pomoc każdy z nas zna z teorii, lecz nie każdy wie, co należy zrobić w poważniejszych wypadkach. Drobne urazy, skaleczenia, czy otarcia, każdy z nas potrafi opatrzyć, bo wystarczy mieć pod ręką profesjonalną apteczkę pierwszej pomocy.

Gdzie kupujemy apteczki zakładowe?

apteczka zakładowaWypadki zdarzają się wszędzie w różnych okolicznościach. Z logicznego punktu widzenia, najłatwiej o wypadek w miejscu, w którym znajduje się sporo ludzi oraz tam, gdzie spędzamy dużo czasu. Na pewno jest to dom i miejsce pracy. Także na drogach ma miejsce wiele wypadków bardziej, lub mniej poważnych. Apteczka zakładowa jest podstawowym wyposażeniem każdej firmy, gdyż jest to obowiązek odgórnie nakładany na każdego przedsiębiorcę. Wszyscy pracownicy muszą wiedzieć gdzie się ona znajduje, gdyż w razie potrzeby będą z niej korzystać. W apteczce nie może zabraknąć jednorazowych plasterków w różnych rozmiarach, bandaży zwykłych i elastycznych o różnej długości oraz kompresów. Przydaje się też woda utleniona do odkażania ran, lub specjalne chusteczki nasączone alkoholem. W zakładowych apteczkach jest zawsze więcej artykułów medycznych z uwagi na potencjalną ilość osób, jakie mogą potrzebować z niej skorzystać. Możemy ją kupić w formie metalowego pudełka, które można zawiesić na ścianie, ortalionowej torebki, która nie zabiera wiele miejsca, lub w klasycznym plastikowym pudełku. Nie ma obowiązku posiadania konkretnego wyposażenia apteczki, więc każdy przedsiębiorca sam decyduje co będzie potrzebne w jego zakładzie.

Apteczki zakładowe, ale tak samochodowe, czy domowe, można kupić w sklepach medycznych, lub posiadających asortyment związany z bezpieczeństwem i higieną pracy. Ceny apteczek są bardzo różne, w zależności od wkładu. Najtańsze kupimy już za niecałe dwadzieścia złotych.