Usługi

Filmy poklatkowe – nowy trend internetu

Niektóre osoby, które są zainteresowane tworzeniem filmów, zajął ostatnio nowy trend jakim jest tworzenie filmów poklatkowych. O co w tym chodzi i czym są takie filmy? Odpowiedź na te pytania odnajdziecie w tym właśnie artykule!

Dlaczego filmy timelapse są popularne?

film timelapseCzasem zastanawiam się, jak przebiegają niektóre procesy na świecie, które jednak dzieją się zbyt powoli, aby mogło to zaobserwować ludzkie oko. Na przykład jak to wygląda kiedy otwiera się kwiat? Jeśli niektórzy z was też się nad tym zastanawiali, to film timelapse jest właśnie odpowiedzią. Stąd przychodzi ich popularność – pokazują coś, czego do tej pory nie mogliśmy dostrzec. Na czym polega tworzenie filmu timelapse? Czy ktoś nagrywa bez przerwy jakiś proces a potem przyspiesza? Nie, nawet z prostego powodu, że niektóre procesy trwają tak długo, że bateria w naszym urządzeniu zdążyłaby się wyczerpać dużo razy. Nagrywanie takich filmów polega na robieniu zdjęć w stosunkowo dalekich odstępach czasu, a potem łączenie ich w całość i przyspieszanie. W ten sposób ze zdjęć powstaje film. Można w ten sposób zaobserwować np. wędrówkę Słońca po niebie w ciągu całego roku. Są to niezwykle ciekawe filmy, bo sami bez nich nie bylibyśmy w stanie dostrzec tych zmian. Bardzo polecam wszystkim poszukanie ich w internecie, na pewno dowiecie się czegoś ciekawego. Może nawet sami stworzycie coś podobnego, ponieważ jest to bardzo łatwe, ważna jest jedynie regularność i podstawowa umiejętność korzystania z programu do edycji filmów. 

Jeśli ten temat wydaje wam się interesujący, zachęcam do poszukania więcej informacji w internecie. A może zostaniecie kolejnymi artystami, wykorzystującymi tę sztukę tworzenia filmów? Może to zostać bardzo ciekawym hobby, które przyniesie wiele radości i zabawy, a dodatkowo będzie edukacyjne.