Dom i wnętrze

Ekogroszek zamiast węgla

Nie od dziś wiadomo, że w naszym klimacie konieczne jest systematyczne ogrzewanie naszych domów. Używamy do tego celu najróżniejszych rozwiązań. Niektórzy ogrzewają swoje domu przy użyciu węgla, inni używają drewna opałowego a jeszcze inni gazu. Jednak trzeba zaznaczyć, że od jakiegoś czasu dostępne są pewne materiały opałowe, które są znacznie tańsze od tych wymienionych wcześniej. 

Ogrzewanie z użyciem ekogroszku 

kwk wesoła ekogroszekWęgiel jest bardzo kalorycznym paliwem kopalnym. W związku z tym bardzo mocno jest on eksploatowany i często używa się nawet tego węgla, który jest bardzo drobny. Do niedawna ten materiał opałowy był uważany za zbyt drobny by przejawiał większą wartość. Ciężko było spalać taki węgiel w kotłach tradycyjnych. Jednak od jakiegoś czasu dostępne są kotły zasypowe, które do takich zadań sprawdzają się idealnie. Zaczęto nawet tak drobny węgiel przerabiać na ekogroszek. Jest to materiał opałowy, z którego usunięte zostały cząsteczki siarki. W efekcie ekogroszek jest uznawany za materiał ekologiczny. Obecnie KWK Wesoła ekogroszek może śmiało uznać za jeden ze swoich najlepszych produktów. Nie da się ukryć, że popularność ekogroszku pochodzącego od tego producenta jest ogromna. Wpływ na to ma przede wszystkim kaloryczność tego materiału. Niekiedy sięga ona nawet do takiego poziomu jaki przejawia najlepszej jakości węgiel. Inwestując w taki ekogroszek można naprawdę efektywnie ogrzewać swój dom. 

To co wyróżnia ekogroszek to nie tylko bardzo duża kaloryczność. Dodatkowo istotne jest też to, że materiał ten jest bardzo tani. Za cenę jednej tony węgla możemy bowiem zakupić nawet ponad dwie tony ekogroszku. Posiadając nowoczesny kocioł zasypowy można bez obaw używać omawianego materiału i nie odwiedzać kotłowni zbyt często.