Uroda

Efektywność zabiegu mezoterapii

Oznaki starzenia się skóry są bardzo szybko widoczne. Kobiety często martwią się pierwszymi zmarszczkami i zastanawiają się, co zrobić. Często zalecane są zabiegi kosmetyczne, w tym także mezoterapia. Zabieg wykonywany jest w dwóch wariantach, o których wspomnę poniżej. Obydwa cechują się dobrą efektywnością.

Jaka mezoterapia jest najczęściej wykonywana?

mezoterapia łódźZabiegi kosmetyczne pozwalają utrzymać skórę w bardzo dobrej kondycji. Bardzo często wykonywana jest mezoterapia Łódź to miejsce, gdzie nowoczesne salony kosmetyczne posiadają zabieg w dobrej cenie. Jak już zostało wspomniane, dostępne są dwa rodzaje zabiegu. Pierwszym jest mezoterapia bezigłowa. Wykonywana jest ona przy pomocy specjalistycznej aparatury z użyciem żelu do ultradźwięków. Przed przystąpieniem do tej czynności nakładane jest specjalistyczne serum o ukierunkowanym działaniu. Poprzez ultradźwięki, składniki aktywne dostają się do wnętrza naskórka, co powoduje odżywienie skóry i poprawę jej stanu. Drugim wariantem jest mezoterapia igłowa, która zaliczana jest do zabiegów medycyny estetycznej. Jest ona nieco bardziej inwazyjnym zabiegiem, ponieważ wskazane jest nakłuwanie skóry specjalnymi igłami o różnej wielkości. Przerwanie ciągłości naskórka spowoduje skuteczniejsze dostarczenie składników aktywnych do głębszych warstw skóry. Przed zabiegiem, jak i po jego wykonaniu, trzeba zadbać o ochronę przeciwsłoneczną skóry i stosowanie preparatów kosmetycznych.

Skóra starzeje się wraz z wiekiem. Pewne niedoskonałości można zminimalizować poprzez zabiegi kosmetyczne. Efektywna okazuje się mezoterapia, szczególnie igłowa. Zabieg znany jest w Łodzi, ponieważ wiele gabinetów posiada go w ofercie. Po zabiegu skóra jest lepiej odżywiona, pełna blasku i pozwala na skuteczne pozbycie się nieestetycznych zmarszczek.