Społeczeństwo

Dostawka do wózka dla starszego dziecka

Wychowując dzieci wózek jest rzeczą bezdyskusyjne niezbędną. Kiedy ma się jedno dziecko sprawa jest bardzo prosta – niemowlak na spacer zabierany jest w głębokim wózku, a kiedy zaczyna rosnąć wózek zmienia się na spacerówkę. A co zrobić jeżeli opiekuje się dwójką dzieci? Warto wtedy rozważyć kupno dostawki do wózka, która jest bardzo pomocnym gadżetem.

Czy warto kupić dostawkę do wózka?

dostawka do wózkaJeżeli małe dzieci są w podobnym wieku to niestety dostawka do wózka się nie sprawdzi. Niestety, w takim wypadku trzeba zainwestować w odpowiedni wózek np. bliźniaczy. Natomiast jeżeli dzieci dzieli różnica około dwóch czy trzech lat to wtedy dostawka do wózka będzie jak najbardziej wskazana. Przykładowo jeżeli matka wychowująca trzyletnie dziecko urodzi, to wtedy może do głębokiego wózka dla dziecka dołożyć dostawkę do wózka, na której będzie mogło stać starsze dziecko. Potem, kiedy niemowlak już będzie mógł poruszać się w spacerówce, to również ten gadżet będzie możliwy do zamontowania. Taka dostawka może być całkiem fajną zabawą dla dziecka, bo może w czasie prowadzenia go na niej czuć się jakby jechał na rowerze lub hulajnodze. Od preferencji opiekuna zależy to czy wybierze on dostawkę montowaną na tyle wózka czy jej wariację zakładaną po boku wózka. Każda ma swoje wady i zalety, więc trzeba rozważnie przemyśleć ten wybór. Najważniejsze jest to by rodzic czuł, że dziecku jest komfortowo.

Dostawka do wózka do użyteczny gadżet, który jest bezpieczny dla dziecka, a rodzicowi, któremu trudno byłoby jechać wózkiem z mniejszym dzieckiem i prowadzić starsze dziecko za rękę, bardzo ułatwia życie. Trzeba tylko nauczyć się sterować wózkiem, do którego zamontowana jest dostawka, ponieważ na początku ogranicza ona trochę swobodę jego prowadzenia.