Rozrywka

Czyszczenie wody w basenie i chemia basenowa

chemia basenowa

Swego czasu bardzo nie lubiłam chodzić na basen. Zawsze w głowie prześladowały mnie myśli, że w basenie jest brudno i jest pełno zarazków. To samo tyczyło się sauny. Nigdy nie wiedziałam kto tam był przede mną. Zmieniło się to poznałam osobę, która pracuje na basenie i jest odpowiedzialna za wodę w basenie.

Chemia basenowa działa skutecznie

chemia basenowaKolega pewnego dnia zabrał mnie ze sobą do pracy żeby udowodnić mi, że na basenie nic mi nie grozi. Pokazał mi jak działa chemia basenowa. Wytłumaczył jak używają chlor do basenu. Powiedział, że przede wszystkim używają chlor w tabletkach. Jest on podobno najlepszy do czyszczenia i filtrowania wody. Dzięki chemii basenowej w wodzie nie ma żadnych zarazków i utrzymywane jest przyjazne ph wody. Codziennie woda jest sprawdzana specjalnymi urządzeniami zanim basen zostanie otwarty w danym dniu. Każdy z pracowników zdaje sobie sprawę z tego, że nie mogą pozwolić sobie na to żeby woda u nich w basenie była brudna i mętna. To samo tyczy się sauny. Codziennie po zamknięciu ośrodka sauny są czyszczone. A dzięki temu, że są teraz dostępne różne zapachy do sauny korzystanie z niej to czysta przyjemność. Po takiej prezentacji moje nastawienie do basenów i sauny zmieniło się diametralnie.

Nie ukrywam, że najczęściej korzystam z basenu, w którym pracuje mój znajomy bo dzięki temu mam pewność, że woda nie jest zanieczyszczona. Teraz na basen chodzę co najmniej dwa razy w tygodniu. Jest to dla mnie świetny relaks. A po skorzystaniu z sauny czuję się rewelacyjnie. Cieszę się, że mój kolega zmienił moje nastawienie do basenu.