Zdrowie i dieta

Czym wyróżnia się kuchnia tajska?

Kuchnia tajska jest tak naprawdę sztuką kulinarną Tajlandii. Jest to w pewnym sensie połączenie kuchni chińskiej oraz indyjskiej, jednak bliżej jej do tej pierwszej. Kuchnia tajska jest ostrą kuchnią i bardzo często stosuje się w niej przyprawy typu curry. Bardzo charakterystycznym dodatkiem jest mleczko kokosowe, które nie każdemu przypadnie do gustu.

Kuchnia tajska – cechy

tajskie jedzenie w gdańskuKuchnia tajska jest jedną z najbardziej pikantnych i aromatycznych kuchni wśród innych kuchni wschodniej Azji. Jej cechą charakterystyczną jest duża swoboda w sposobie przygotowywania dań, co nie ma miejsca w kuchni chińskiej. Tak naprawdę w kuchni tajskiej proporcje używanych składników zależą głównie od gustu kucharza. W kuchni tej jest dozwolone prawie wszystko. Ogromną rolę w kuchni tajskiej odgrywają owoce morza, a w szczególności skorupiaki. Wśród aromatycznych przypraw prym wiedzie trawa cytrynowa oraz świeży imbir. Dość często używa się także liści limonki. Bardzo popularnym daniem jest bami, czyli makaron jajeczny z mięsem i warzywami. Tak naprawdę wśród wspaniałości kuchni tajskiej każdy znajdzie coś dla siebie. Mnogość smaków uraczy tak naprawdę każde podniebienie. Jeśli ktoś nigdy nie próbował specjałów kuchni tajskiej to warto będzie to zmienić. Nie powinniśmy być zamknięci na inne kuchnie, ponieważ każda z nich może wnieść do naszego menu powiew świeżości. Jednak warto zaznaczyć, że kuchni tajskiej powinny unikać osoby, mające problem z układem pokarmowym, ponieważ przyprawy używane do produkcji popularnych tajskich dań mogą pogorszyć sprawę. Poza tym nie każdemu będzie odpowiadał pikantny charakter dań. Jeśli chodzi o tajskie jedzenie w Gdańsku, znajdziemy tam sporo restauracji, które nam je zaproponują.

Kuchnia tajska jest niesamowicie ciekawą kuchnią, której dań warto spróbować przynajmniej raz w życiu. Z całą pewnością każdy z nas wśród ogromnej ilości dań, znajdzie coś, co trafi w nasz smakowy gust i sprawi, że potrawa ta zagości w naszej kuchni na stałe. Zanim zdecydujemy się na danie z konkretnej restauracji, znajdźmy opinie na jej temat.