Usługi

Czym jest dezynfekcja?

Są miejsca, w których czystość i higiena są wskazane znacznie bardziej, niż w innych miejscach. Z usług dezynfekcyjnych korzystają szpitale, przychodnie, sklepy wielkopowierzchniowe, a także instytucje i samorządy. Jest również wiele sposobów na skuteczną dezynfekcję. 

Kiedy zdecydować się na dezynfekcję? 

dezynfekcjaNa tego rodzaju usługi często też decydują się właściciele pubów i restauracji oraz miejsc, w których przewija się dużo osób w ciągu dnia, czyli między innymi są to kina i galerie handlowe. W zależności od tego, jaką metodę dezynfekcji wybierzemy, takie też będą koszty, jakie poniesiemy. Jedna z najpopularniejszych, a zarazem najtańszych usług mających na celu odkażanie powierzchni jest zabieg przeprowadzany z użyciem lamp UV. Emitują one szczególny rodzaj promieniowania, którego efektem jest wyjątkowo cienki strumień wiązki, która eliminuje wszelkie zanieczyszczenia i mikroorganizmy. Najczęściej używa się jej w szpitalu oraz placówkach medycznych. Dezynfekcja to jednak nie tylko lampy UV. W ostatnim czasie po piętach depcze jej stosunkowo nowa usługa, czyli ozonowanie. To zabieg, który jest bardzo prosty i efektywny. Prosty, ponieważ wymaga użycia jedynie generatora ozonu, a efektywny, bo eliminuje wszystko, co stanie mu na drodze. Mowa tu oczywiście o mikroorganizmach i drobnoustrojach, do których zaliczyć możemy alergeny, pleśnie, roztocza, grzyby, cząsteczki smogu i pyłów gazów cieplarnianych. Zaletą tej metody jest tez cena, gdyż za godzinę pracy urządzenia, na pewno nie zapłacimy więcej niż dwieście złotych. 

Odkażanie, czy też jeżeli ktoś woli dezynfekcja, to najlepszy sposób na zachowanie idealnej czystości i powietrza spełniającego wszelkie normy. W przypadku ozonowania, jest ono stosowane również do odkażania klimatyzacji oraz wnętrz samochodów.