Dom

Czy kamień naturalny Kraków jest dobry?

kamień ozdobny

Wykańczając mieszkanie chcemy aby było ono eleganckie, a najlepiej niepowtarzalne. Do takiego efektu najlepsze są kamień naturalny Kraków czy tynki dekoracyjne.

Kamień naturalny Kraków jest oryginalny.

kamień ozdobnyW grupie tynków najlepsze są tynki strukturalne. Są to tynki, gdzie po nałożeniu możemy tworzyć swoje żłobienia, a dzięki temu tynk taki wygląda bardzo indywidualnie. Jednak taki tynk jak każde rozwiązanie ma swoje wady. Jakie? Może zacznę od zalet. Główną zaleta jest wodoodporność c oznacza, że możemy go używać w kuchni czy łazience. Ale najważniejszą cechą jest możliwość tworzenia własnych wzorów. Taki tynk może być barwiony lub biały. No i tutaj wspomnę o pierwszej wadzie. Cena. Niestety tynk strukturalny z racji produkcji jest drogi. Cena za kilogram takiego tynku waha się od 25 złotych do 45 w zależności od producenta. Jeśli będziemy chcieli ułożyć grubszą warstwę cena automatycznie wzrasta. Kolejną wadą jest obowiązek użycia podkładu pod taki tynk. Teoretycznie jest to nie potrzebne ale producenci zalecają aby korzystać z podkładów z racji tego, żeby np. lepiej się trzymał. Wychodzi tak, ze nakładamy kilka warstw co zabiera nam czas i pieniądze. Zdecydowanie lepszy jest kamień naturalny Kraków, ale z racji tego, że jest wyższej jakości jest drogie. Jak każdy materiał kamień ozdobny ma swoje wady i zalety. Efektowny wygląd i szeroka gama kolorystyczna na pewno są wielkimi zaletami kamienia.

Kamień naturalny Kraków daje nam również oryginalność pomieszczenia. Jednak jak wspomniałem, że ma też swoje wady. Należy do nich na pewno wrażliwość na zarysowania i ścieranie. Oczywiście dotyczy to tylko niektórych kamieni. Część z nich jest też higroskopijna. Minusem też jest chłodny charakter wnętrza ozdobnego. To ostatnie można co prawda zmienić np. przez odpowiednie oświetlenie pomieszczenia. Taka inwestycja jest zwróci się nabywcy, z tym że po kilku latach.