Maszyny i urządzenia

Budowa prasy krawędziowej

 

Siła człowieka ma swoje ograniczenia, chociaż może być oczywiście zwiększana systematycznie poprzez regularny trening czy inne tego typu działania. Dawno poradziliśmy sobie jednak z tego typu ograniczeniami, ponieważ udało nam się stworzyć specjalistyczne maszyny takie jak prasy krawędziowe i tym podobne. Ich wysoka skuteczność nie wzbudza bowiem nawet najmniejszych zastrzeżeń.

Jak należy obsługiwać prasę krawędziową?

prasa krawędziowaTaka prasa może nie tylko z olbrzymią siłą może ścisnąć krawędź konkretnego elementu, ale także ten element wygiąć pod odpowiednim kątem, gdyż ma ona do tego perfekcyjnie przystosowaną budowę. We wnętrzu czegoś takiego zawsze znajdują się doskonałe siłowniki hydrauliczne lub pneumatyczne w zależności, o jakim egzemplarzu mówimy. Każda prasa może działać troszeczkę inaczej ale mimo to pozwala na uzyskanie bardzo podobnych efektów. Prasa krawędziowa praktycznie nie wymaga obecności człowieka, gdyż jeżeli chce się coś wykonać, wystarczy po prostu wcześniej wprowadzić odpowiedni projekt. Nie ma z tym problemu, ponieważ oprogramowanie działające z takiej prasie jest przystosowane przez producenta do współpracy z wieloma różnymi programami wykorzystywanymi aktualnie przez projektantów. Prasa krawędziowa jest tak skonstruowana, że może bez najmniejszego problemu w szybkim tempie wyginać nawet duże elementy, ponieważ waga tych elementów nie ma tutaj większego znaczenia.

Ta prasa została bowiem tak zbudowana, że ciężar jest w jej przypadku doskonale rozłożony, a konstrukcja może znosić olbrzymie naprężenia, pomimo tego, że to urządzenie jest stosunkowo lekkie. Dzięki tym prasom krawędzie mogą być naprawdę dobrze obrobione. Oczywiście są one wyginane stopniowo tak, aby nigdy nie powstawały tam pęknięcia i inne skazy.