Motoryzacja

Bezpieczna laweta transportowa

Sportowe samochody konceptowe nierzadko miały bardzo nowoczesne konstrukcje i najnowsze rozwiązania techniczne, więc na wszelkich pokazach zawsze gromadziły największe tłumy. Jednak jako samochody prototypowe, nie przetestowane na faktycznej drodze, nie były nigdy dopuszczane do ruchu ulicznego, i musiały być zawsze transportowane z pomocą lawet.

Bezpieczne lawety do przewozu samochodów

lawety do przewozu autNiedawno dostaliśmy propozycję organizacji eventu pokazowego z dużą ilością takowych samochodów, i podczas gdy byliśmy całkiem dobrze przygotowani, mając dostatecznie duży obiekt do organizacji takiej imprezy, nie mieliśmy możliwości bezpiecznego transportu takowych samochodów bez ryzyka uszkodzeń. Posiadane przez nas lawety służyły do przewozu bardziej konwencjonalnych pojazdów i same z siebie nie posiadały zbyt dużego stopnia bezpieczeństwa. Dlatego też zaopatrzyliśmy się w bardzo bezpieczne lawety do przewozu aut z wieloma rodzajami zabezpieczeń, chroniącymi pojazdy przed uszkodzeniami jakie mogły przytrafić się podczas transportu. Pierwszą różnicą były pasy transportowe, które w wielu rodzajach lawet zwyczajnie nie były używane, z racji ich przeznaczenia. Pasy takie miały na celu zabezpieczyć samochód przed poruszaniem się w trakcie transportu, jednak pasy na naszych lawetach były wykonane z elastycznego materiału który na dodatek chronił karoserię samochodu, gdyż zwykłe pasy miały tendencję do rysowania i uszkadzania lakieru.

Drugą różnicą była obniżona przestrzeń transportowa i zabudowane boki, które całkowicie uniemożliwiały przypadkowe wypadnięcie transportowanego samochodu z lawety, mimo iż zdarzało się to bardzo rzadko. Tak przygotowani, mogliśmy śmiało podjąć się przewozu samochodów pokazowych bez obaw o ich uszkodzenie w drodze.